30 dní kapitola IV.

18. ledna 2010 v 16:06 | Lind@ |  Příběhy
Kapitola čtvrtá, ve které se objevují další podezřelí, a ve které se to všechno nějak zvrtne...
PS: Lady Bidadari si všimla chyby: paní Greenová je zastánce češtiny, ale mají anglická jména! Tento příběh se odehrává v Anglii, a paní Greenová je zastánce svého mateřského jazyka. Jelikož je tato povídka je v Češtině a dopisy jsou v Češtině, měla by být zastánce Češtiny. A proto je prostě jen zastánce svého mateřského jazyka.


Milla nervózně přešlapovala a přemýšlela, jak to paní Greenové vysvětlit. Konečně se osmělila, vstala a zhluboka se nadechla.

"Paní Greenová. Další dopis. Eh... myslíte si, že by jste z pravopisných chyb mohla dostat infarkt?" Milla se potila. Teď se paní Greenová určitě naštve. "No.. asi ano. Ano. Hlavně z velkých pravopisných chyb!"
Teď už to Mille začalo docházet. Vyhodila papír, aby si ho paní Greenová nemohla přečíst, a vyptávala se dál...

"Ještě jednou, kdo ví o vaší slabosti pro mateřský jazyk?" "Já, Artur, Můj synovec Montgomery, Teta Gerlinda a Charlie, to je bratr mého manžela, který je bohužel po smrti.." a stará paní začala vzlykat. Milla ji rychle podala kapesník, a řekla, že se jde projít na čerstvý vzduch.

Milla zamířila do kina, na Shelocka Holmese. Byl vítr, tak si přitáhla kabát těsněji k sobě. Sedla si do páté řady a hleděla na plátno.

"Zločinci jsou mazaní, a chytří Watsone. Ty by tak hloupý trik nevymysleli. Leda, že by to byli zločinci amatéři, No ano! Trik dobrého zločince málem neodhalím ani já!" Milla vykulila oči a koukala dál. " Anonymní dopisy většinou posílají amatéři, Watsone! To si pamatuj." Milla hltala každé Sherlockovo slovo.

"Amatéři, co nechtějí vraždit, a když už tak nenápadně! Jak prosté, milý Watsone!" To Mille stačilo. Vyběhla z kina ven na ulici, když v tom zahlídla, jak jde proti ní muž v černém. Ruce se ji rozklepali, a tak upustila kapesník, co právě držela v ruce. "Mé jméno je Montgomery, dámo." Milla na montgomeryho koukala, jako kdyby spadl z marsu, když v tom si něco uvědomila!

"Znáte paní Greenovou?" "Jakpak by ne! Je to moje teta!" řekl Montgomery a zmizel.
_____________________________________________________________________________

Je to opravdu jeho teta? Je Montgomery vrah, anonymní amatér? Víc se dozvíte v páté kapitole 30 dní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sraz-cz sraz-cz | Web | 18. ledna 2010 v 17:34 | Reagovat

ahoj, a blog si mi napsala že mě nechápeš, proč pak..?

2 Yuna Yuna | Web | 18. ledna 2010 v 19:50 | Reagovat

dobrý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama