Duch v domě

6. ledna 2010 v 18:30 | Lind@ |  Příběhy
Vlasta a Katka stáli u dveří. Katka zazvonila. "Ahój!" zdravil je už z dálky Mates. "Uděláme si strašidelnou párty?" řekl a uchechtl se. Katka a Vlasta vešly dovnitř. V předsíni se zuly a šly do jídelny. Byli tam všichni- Gáby, Kája, Simona a David. "Tak mě napadlo, že si tu párty uděláme při svíčkách!" smál se David

***
A tak jsme zhasly. Jedly jsme něco, co se podobalo obrovským čokoládovým muffinům a potom taky obzvlášť pálivé chipsy. " Tak co, užíváte si to?" zeptal se Mates. Potom rozsvítil. Všem bodalo světlo do očí.

***
"A co budem dělat teď? Vyprávět si horory?" zeptal se Gáby. "Kdepak," zasmál se David. "Teď budem vyvolávat duchy!" řekl a začal se strašně chechtat.

***
A tak jsme začali všichni pomalu odříkávat básničku, kterou vymyslel Mates: " Duchu jsi tu, v svíčky svitu? Když ducha vyvoláš, strachy se po***. Karty ti napoví, je-li duch nachový. Nehrň se ke kouli, říkáš si o bouli!" Všichni se smály, až na Katku. Začala ji cukat ruka, a začala s ní jezdit po abecedním kotouči: H a h a h a m o c v t i p n á b á s n i č k a. Vlasta nervózně zapisovala a pak vykřikla: " Bože! duch nám odpověděl!" a začala panikařit. "Rozsviťte! Rozsviťte!" ječela histericky Simona.

***
Ale kluci o tom nechtěli ani slyšet: "Když už jsme s duchem navázali spojení, proč ho rušit?
***
"Ahoj duchu, co si zač?" zeptal se David. V duchu doufal, že mu neodpoví. V á š b ý v a l ý u č i t e l p a n B r á z d a. " Áá!" ječel David. Duch ale pokračoval: D o u f á m ž e s e p i l n ě u č í t e! B u d e P í s e m k a!
***
ZBYTEK JE POD PEREXEM!Kluci se pádili učit, na oslavu zapomněli. Ale to už se holky smáli, div, že se za břicho nepopadali....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naty Naty | 6. ledna 2010 v 19:52 | Reagovat

Ahoj, psala si mi, jestli spřátelím, vidím, že blog máš autorský a ráda se tu začtu, takže ráda spřátelím, přidávám si tě do seznamu spřátelených blogů... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama